Czy implanty zębowe są dla każdego?

Bardzo wiele mówi się na temat implantów zębowych, określa się je jako remedium na problemy związane z ubytkami zębowymi- zarówno tymi pojedynczymi, jak i tymi, które obejmują większe ilości zębów. Faktycznie, jest to jeden ze sposobów na to, aby cieszyć się pięknym uśmiechem niezależnie od tego, co stało się z naszymi zębami naturalnymi. Mogły bowiem ulec uszkodzeniu na skutek wypadku, mogły też wypaść lub zostać wyrwane w konsekwencji jakiejś choroby.

Tymczasem, dzięki implantom można zapomnieć o tych problemach i zacząć nowe życie z całkowicie nowym wizerunkiem. Potrzebny nam jest jedynie dobry implantolog. Co istotne, implanty są wszczepiane w taki sposób, że w żadnym wypadku nie dochodzi do procesu zaniku kości. Doskonale przejmują one bowiem funkcję naturalnego korzenia zęba.

Ogromne znaczenie funkcji estetycznej

 

W przypadku naszego uzębienia zazwyczaj ta estetyka gra ogromną rolę. To, jak wygląda nasz uśmiech wpływa na wygląd całej naszej twarzy, rzutuje na naszą pewność siebie oraz na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani. Co istotne, jeśli braki w uzębieniu są znaczne, nie można pozostawić ubytków samych sobie- ze wskazań medycznych tak naprawdę trzeba zdecydować się na implanty. Dzięki nim kości mają odpowiednie obciążenie, identyczne do tego, z jakim ma się do czynienia w przypadku zębów naturalnych, nie dochodzi więc do ich zaniku.

 

Nie tylko pojedyncze implanty

 

Wszczepienie jednego implantu nie jest skomplikowaną procedurą- takie zabiegi są na porządku dziennym, nie musimy się też martwić o to, czy znajdziemy odpowiedni gabinet lekarski w takim mieście jak Warszawa. Implanty zębów można jednak wszczepiać także w większych zespołach, a dodatkowo do tego celu wykorzystuje się specjalne mostki. Dzięki temu nie ma znaczenia, jakie zęby znajdują się w najbliższym sąsiedztwie implantów- całość będzie razem dobrze i stabilnie funkcjonować. Co ważne, poprzez zastosowanie mostków można ograniczyć do minimum różnicę, jaka wynika z ułożenia poziomu dolnej krawędzi implantów oraz zębów naturalnych. Wszystko może więc wyglądać niemalże perfekcyjnie.