Kompozycje kwiatowe na różne okazje, czyli kwiaty na dowóz w pięknych koszach!

Kwiaty to cudowny prezent, który doceni każda kobieta. Kwiatka lub mały bukiecik zazwyczaj wręcza ukochany swojej drugiej połówce. Jednak często z różnych okazji obdarowujemy nie tak bliskie nam osoby i to całymi kompozycjami kwiatowymi. Kiedy i na jaką kompozycję się zdecydować oraz czy warto w takiej sytuacji skorzystać z możliwości doręczenia kwiatów na dowóz?

 

Kiedy warto zdecydować się na kompozycję kwiatową?

Każdy kwiat niezależnie od tego w jakiej formie wręczony jest prezentem, który mówi więcej niż tysiąc słów. Wręczamy go na różne okazje osobom, na którym nam zależy, albo w sytuacjach, gdy chcemy komuś szczerze pogratulować, podziękować, albo go przeprosić. Kiedy więc zdecydować się na zwykły bukiet, a kiedy na kompozycję kwiatową w koszu?

Kosze z kwiatami kojarzą się z okazjami wyjątkowymi. I słusznie! Wręczamy je z okazji rocznic, jubileuszy czy też jako prezent dla Pary Młodej. Raczej nie spotykamy się często z sytuacją aby kosz został podarowany podczas mniej znaczącej okazji. Nie mniej, wszystko zależy od naszego własnego pomysłu. Możemy bowiem skorzystać z możliwości dostarczenia kwiatów na dowóz w walentynki. Nie ma nic bardziej romantycznego niż kosz z czerwonymi różami.

 

Dlaczego właśnie kosze z kwiatami?

W koszach znaleźć możemy oryginalne i nietuzinkowe kompozycje. Możemy skorzystać z już stworzonych kompozycji, albo wybrać kwiaty na dowóz sami. Ta pierwsze opcja to świetny pomysł dla osób, które nie posiadają zmysłu, który mógłby im podpowiedzieć jakie kwiaty najlepiej ze sobą zestawić. Niektóre kosze kwiatowe są bardziej poważne i nadadzą się chociażby dla nauczyciela, opiekuna roku, czy promotora, a inne aż biją niewinnością i lekkością – będą idealne dla córki w dniu 18-tych urodzin, czy dla mamy z okazji jej dnia. Jeśli jednak wiemy jakie kwiaty uwielbia osoba obdarowywana, to nie bójmy się stworzyć własnej kompozycji. W wielu kwiaciarniach internetowych mamy taką właśnie możliwość!

Jeśli nie mamy czasu na kupno kwiatów stacjonarnie, to z pomocą przychodzą kwiaciarnie internetowe. Na ich stronach możemy zapoznać się z gotowymi kompozycjami i wybrać tą najlepszą. Mamy wtedy pewność, że kwiaty zostaną dostarczone konkretnego dnia o konkretnej godzinie w stanie idealnym. Tego typu kwiaty w koszu bowiem mają jedną przydatną zaletę – przez bardzo długi czas prezentują się cudownie. Wszystko dzięki gąbce florystycznej, w której znajdują się kwiaty. Dzięki niej całość będzie przez długi czas ozdabiała mieszkanie osoby obdarowanej.

 

Urokliwe kosze

W kompozycjach kwiatowych bardzo ważną rolę odgrywa sam kosz. Oczywiście najważniejsze są kwiaty, jednak warto zwrócić uwagę również na ich opakowanie. Roślinki bowiem z czasem zwiędną (chociaż w przypadku kompozycji kwiatowych będzie to trwało naprawdę długo! ;D) a kosz pozostanie. Może zostać wykorzystany jako ozdoba mieszkania, czy domu. Dlatego warto zdecydować się na taką kompozycję, która zamieszczona jest w najlepiej dopasowanym do wnętrza koszu. Gwarantujemy, że nie zniknie on ukryty w szafie, a będzie stałym elementem wystroju wnętrza.