Pomysł na wystrój restauracji – ładnie, ale i praktycznie

Ciekawy pomysł, estetyczne wykończenie, stylowe dodatki- dzięki temu z pewnością znacznie łatwiej przyciągniemy do naszego lokalu gości. Oczywiście, dobrze, aby całość była także spójna z oferowanymi daniami, ich charakterem czy też pochodzeniem. Dzięki temu lokal może być interesujący i może zachęcać do tego, aby przyjść tutaj i spróbować serwowanych dań. Wobec tego już wiemy, że powinno być ładnie i z pomysłem.

Jak jednak wybrać wszystkie elementy wystroju tak, aby było praktycznie? Warto przemyśleć, jakie materiały wykończeniowe będą trwałe i praktyczne w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza, że sala jadalna jest miejscem, w którym goście najczęściej poruszają się w swoim obuwiu zewnętrznym. Wybrane materiały muszą być więc solidne, aby faktycznie nawet po latach dobrze się prezentowały.

 

Płytki ceramiczne będą strzałem w dziesiątkę

 

Jednym z lepszych pomysłów mogą być płytki La Fabrica – najlepsza ceramika, która obok tego, że jest naprawdę wytrzymała, jest też modna i na czasie. Nawet jeśli bardzo podoba się nam naturalne drewno jako element wykończenia wnętrza, raczej powinniśmy z niego zrezygnować jeśli chodzi o aranżację podłogi na takiej sali restauracyjnej. Mając kontakt z wilgocią i z opadami atmosferycznymi, jakie goście mogą wnosić do środka, drewno może zacząć się rozchodzić, trzeszczeć, a tym samym szybko straci swój urok.

Tymczasem na rynku znajdziemy wiele kolekcji płytek ceramicznych, które świetnie radzą sobie z wilgocią i jednocześnie są wierną i piękną imitacją naturalnego drewna, ze wspaniałą fakturą i usłojeniem, jakim charakteryzują się klasyczne deski. Jest to więc rozwiązanie o wysokiej estetyce, ale też taki materiał wykończeniowy, z którego naprawdę będziemy zadowoleni. Takie płytki można też szybko wyczyścić używając do tego zwykłego płynu do podłóg oraz mopa. Jeśli dodatkowo wybierzemy płytki o gęstym wzorze, utrzymane w kolorze brązu lub szarości- ewentualne niewielkie zabrudzenia w ogóle nie będą widoczne na ich powierzchni.