Zakładamy firmę za granicą- gdzie szukać fachowej porady?

Własna firma w Hiszpanii to spore wyzwanie nawet dla osób, które już od dłuższego czasu pracują w Hiszpanii, a nawet mieszkają. Przepisy prawa, normy i regulacje w każdym kraju mogą być zupełnie inne, więc nawet, jeśli mamy już jakieś doświadczenia z Polski w kwestii zakładania firmy, mogą okazać się nam w małym stopniu przydatne. Tak czy inaczej, własna firma w Hiszpanii daje nam ogromne możliwości rozwoju, nie warto więc obawiać się kwestii formalnych, gdyż z takimi może nam pomóc poradzić sobie odpowiednie biuro rachunkowe. Jednym z takich biur księgowych jest Gestoria Ramon Santafe S.L.P.

Tak jak i w Polsce, tak samo w Hiszpanii, zakładając firmę możemy wskazać konkretne biuro rachunkowe jako to, które będzie w naszym imieniu prowadziło wszelkie rozliczenia. Tym samym ponosimy koszt takiej obsługi księgowej, ale w ogóle nie musimy martwić się o to, jak takie rozliczenia wykonywać ani też czy jeśli już się tego nauczymy- czy będą poprawne. Wiele przedsiębiorców decyduje się na taką właśnie opcję, aby szybko wystartować z działalnością i aby móc skupić się na jej rozwijaniu zamiast na drążeniu kwestii księgowych.

Jakie kwestie powinny nas zainteresować już na samym początku?

 

Istnieje taka możliwość, aby zamieszkiwać na terenie Hiszpanii nie posiadając karty rezydenta i jednocześnie- prowadzić tutaj swoją działalność gospodarczą. W takim przypadku jednak istnieje obowiązek posiadania specjalnego numeru identyfikacyjnego „NIE”, a wniosek o jego przyznanie należy złożyć na komisariacie policji. Powinien to być komisariat, który zajmuje się wydawaniem specjalnej dokumentacji dla cudzoziemców. Aby taki numer otrzymać, konieczny jest dowód osobisty lub paszport, zaświadczenie o posiadanym zameldowaniu oraz powód, dla którego chcemy taki numer identyfikacyjny uzyskać. Starania o wydanie takiego dokumentu warto rozpocząć odpowiednio wcześniej, gdyż czas oczekiwania na jego wydanie może wynieść nawet do 40 dni. Czas ten może być różny w zależności od miasta, w którym wnioskujemy o jego wydanie.

VAT SPRZEDAŻ ONLINE